Перейти до вмісту

Історія ЦУС

Теперішній ЦУС спочатку виник як дослідницький центр при Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) у жовтні 2015 р., коли його створення було підтримано Вченою радою НаУКМА. Активна діяльність розпочалась вже в 2016 р.

Проєкт Центру від самого початку було підтримано Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, і по сьогоднішній день Фонд – головний стратегічний партнер ЦУСу.

З моменту створення основними напрямками роботи Центру були і залишаються:

  • дослідження і аналітика (власне дослідження, презентації та фахові дискусії, дослідницькі семінари тощо);
  • освіта (курси з урбаністичних студій, літні школи, воркшопи та семінари);
  • публікації (зокрема, випуск альманаху Урбаністичні Студії);
  • публічна програма (публічні лекції, відкриті дискусії з питань розвитку міста та його актуальних проблем, обговорення).

Окремою та найбільш пріоритетною справою для Центру були розробка та запуск Магістерської програми з урбаністичних студій і просторового планування.
Однак ця амбітна мета не зустріла активної підтримки з боку адміністрації університету і не мала можливості бути реалізованою у стінах НаУКМА. Тому в кінці 2018 р. ЦУС
(і його стратегічний партнер – Фонд ім. Г. Бьолля) прийняв рішення припинити співпрацю з НаУКМА, після чого, у 2019 р., ЦУС НаУКМА було переформатовано у громадську організацію «Центр Урбаністичних Студій».

Новий етап роботи і новий виток інституційного розвитку мотивував команду Центру до пошуку нових партнерів, і одним з них став Київський національний університет будівництва та архітектури (КНУБА). Влітку 2019 р. ЦУС і КНУБА підписали меморандум про співпрацю, яким передбачається розробка і запуск Магістерської програми з містопланування на факультеті урбаністики і просторового планування у 2021 р.