Перейти до вмісту

Про програму

Розвиток міст — захопливий процес, величезна ілюстрації прогресу та зростання можливостей людини. І водночас це картина нехтування — природою, потребами менш забезпечених, культурною та історичною спадщиною, а в результаті і майбутнім.

Що би могло допогти обирати кращі з варіантів розвитку міст? враховувати максимум опцій — екологічних, соціальних, етичних аспектів, аби не було прикрих наслідків?

Відповідь — планувати.

В Україні є містобудувальники — і міста ростуть і забудовуються в нас на очах. Але досі немає тих фахівців, які саме планують місто. Спеціальності “містопланувальник” немає серед варіантів отримання вищої освіти, серед переліку професій у відповідному класифікаторі, серед вакансій — фактично, “містопланувальників” в Україні не існує.
Центр урбаністичних студій планує це змінити. Втім, не самотужки.
Спільно з Факультетом урбаністики та просторового планування КНУБА та за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні Центр урбаністичних студій працює над створенням магістерської програми з містопланування, запуск якої заплановано на вересень 2021 року.

Ми приділили багато часу дослідженням, дискутували та міркували, якими мають бути майбутні фахівці з містопланування. У ході багатьох обговорень викристалізувалось розуміння, що головною рисою майбутніх українських містопланувальників та містопланувальниць має бути не тільки обізнаність в контексті архітектури та будівництва, але також знання з соціології, історії, культурної географії та розуміння важливості комплексних міських досліджень.

Відповідно до цього, майбутня магістерська програма надаватиме освіту, що поєднає спеціалізацію в технічних та в гуманітарних науках. Вона стане відповіддю сучасним викликам міського розвитку та гарною можливістю для тих, хто наразі працює з містом у різних площинах і потребує ґрунтовних знань.

Програма відкрита для всіх. для тих, хто закінчив бакалаврат із гуманітарною спеціальністю буде можливість заповнити прогалини в технічних знаннях. і навпаки. Ключова риса програми — міждисциплінарність, базована на критичному мисленні та прагненні сформувати фахівця, здатного здобувати знання самостійно, бути в тренді та вміти шукати потрібні знання/фахівців.